Leśny potok

10.10.2014 / WYPRAWY WĘDKARSKIE / AUSTRIA

Wczesną jesienią 1999 roku postanowiliśmy wybrać się z Rafałem na kilka dni do Austrii - w miejsce, znane mi z odbytej kilka lat wcześniej podróży studyjnej organizowanej przez Fischwasser Österreich. Naszym łowiskiem był leśny potok Gullingbach zlokalizowany w styryjskiej miejscowości Aigen.

wędkowaliśmy w kryształowo czystym górskim potoku w austrii

Piękna pogoda umożliwiła beztroskie wędkowanie i wypoczynek na łonie przyrody. Ryby też dopisały, ale nie były to okazowe sztuki. Większość pstrągów miała rozmiar w granicach 30-35 centymetrów, może z jeden osiągnął granicę 40. Największa ryba uwolniła się z mojego haka przy próbie wyciągnięcia z nurtu na płytszą wodę. Pstrąg, który miał na pewno dobrze ponad 40 centymetrów, a może nawet w granicach 50, zakręcił kilka młynków i wypluł przynętę, która wystrzeliła mu z pyska prosto w gąszcz nadbrzeżnych krzaków. Byłem trochę załamany, ale popełniłem ewidentny błąd taktyczny. Za wcześnie chciałem mieć rybę na brzegu, a trzeba było bardziej zmęczyć ją jeszcze na głębszej wodzie.

Byliśmy zachwyceni okolicą: kryształowo czysty potok płynął przez gęsty podgórski las, a oprócz nas nie łowił tam nikt – mieliśmy tę wodę na wyłączność. Hotel Puttererhof zapewnił nam po rozsądnych cenach wygodne kwatery i smaczne posiłki, o do tego doszło gratisowe alpejskie powietrze i cudowne widoki gór. Wniosek: Austria zawsze da się lubić – nasz jesienny wyjazd był kolejnym tego potwierdzeniem.

Obejrzyj reportaż z wyprawy: Pstrągi z leśnego potoku

Aigen, wrzesień 1999